تاثیرات باورنکردنی خوردن شکلات

خواص شکلات

تاثیرات باورنکردنی خوردن شکلات

کاکائو یکی از خوراکی هایی است که حقیقتن نمی شود از آن گذشت! یکی از آن خوشمزه ها که نظر هرگروه سنی را به خود جلب می کند، مخصوصا اگر آن شکلات و کاکائو تلخ  هم باشد!

در ابتدا باید اعتراف کنم که نگران دندان های خود و شما هم هستم؛ اما اگر فواید خوردن شکلات را با هم مرور کنیم شما نیز در خواهید یافت که نهایتن با یک مسواک ساده و مستمر می توان لحظات شیرینِ خوردن شکلاتِ تلخ را از دست نداد!

فواید مصرف شکلات:

مصرف کاکائو و شکلات به افزایش و تسهیل گردش خون در مغز کمک فراوانی می کند.

خوردن کاکائو و شکلات موجب احساس نشاط و رفع خستگی می گردد.

مصرف کاکائو از پوکی استخوان پیشگیری کرده و سرعت پیشرفت آن را کاهش می دهد.

اگر شکلاتی که میل می کنید تیره یا سیاه باشد که فواید بیشتری نیز به همراه حواهد داشت، زیرا :

شکلاتِ تیره یک منبع غنی از ویتامین های آ، ب1، سی، دی و ای است؛ همچنین مقادیر فراوانی آهن و کلسیم دارد که همگی بر روی هم، عاملِ مرطوب کننده پوست هستند و از خشک شدن پوست شما جلوگیری می کنند.

شکلات تیره، استرس را که موجب کاهش کلاژن و در نتیجه چین و چروک پوست می شود، کاهش می دهد. پس با خوردن شکلاتِ تیره با چین و چروک و خطوط ریز بر روی پوست و صورت تان خداحافظی کنید.

مصرف شکلات و کاکائو ی تیره و سیاه از پوست شما در برابر اشعه ماورای بنفش محافظت می کند، بدین صورت که شکلات تیره حاوی فلاونول است و برای محافظت از پوست در برابر آفتاب سوختگی و دیگر صدمات اشعه ی ماورای بنفش موثر است.

اگر لب هایتان در فصول مختلف و به دلایل گوناگون خشک می شود کافی است، مخلوطی از پودر کاکائو، روغن جوجوبا و نخل را با یکدیگر مخلوط کرده و به لب هایتان بمالید. بسیاری از نرم کننده های لب و محصولات آرایشی نرم کننده لب همین مواد را دارند.

و در پایان سه نکته مهم :

اول اینکه، مصرف فراوان شکلات موجب افزایش وزن و چاقی می شود.

دوم؛ مواد تشکیل دهنده شکلات شما را بی خواب می کند. پس به مقدار لازم شکلات مصرف کنید.

و سوم؛ باید عرض کنم بسیاری از مخاطبین بر این باورند که شکلات ساخت وطن کیفیت مطلوبی ندارد! به استحضار می رسانم؛ صادرات شکلات و شیرینی ایرانی همواره مقام اول را در صنایع غذایی کشور به خود اختصاص داده تا جایی که سالانه حدود 600 میلیون دلار ارز وارد کشور کرده است و بسیاری از مردم جهان طالب و خواستار شکلات و شیرینی ایرانی هستند. هرچند از نظر کمیت و کیفیت با کشورهای برترِ تولید کننده شکلات مانند: آلمان، امریکا، سوئیس و ترکیه فاصله داریم اما تولیدکنندگان شکلات در ایران نیز گام های موثر و بلندی را در جهتِ جلب دائقه و توجه مصرف کنندگان و خریداران ایرانی و دیگر کشورها برداشته اند.

با نظرات خود تولیدکنندگان شکلات و شیرینیِ حاضر در چاشنی بازار را راهنمایی و همراهی بفرمایید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *