سیب، اکسیر جوانی

سیب اکسیر جوانی

«روزی یک سیب بخور تا هیچ‌وقت به دکتر نیاز نداشته باشی» بیشتر حرف‌های قدیمی‌ها، حکمت و تجربه‌هایی بسیار پشت خود داشت و آزمایش‌های علمی هم بسیاری از آن‌ها را ثابت کرده‌اند. جالب است که در طب نوین نیز معجزه سیب ثابت‌شده است، درواقع تحقیقات جدید ترکیب طبیعی موجود در بسیاری از میوه‌ها مثل سیب و توت‌فرنگی و سبزی‌ها را که می‌تواند روند پیری را کاهش دهد شناسایی کرده است و نشان داده است این میوه‌ها اکسیر جوانی هستند.

یکی از مهم‌ترین عوامل در فرآیند پیری، پیری سلولی است. هنگامی‌که یک سلول وارد این مرحله می‌شود دیگر قادر به تقسیم نیست. دران زمان، سلول سیگنال‌های التهابی را منتشر می‌کند که سیستم ایمنی بدن را فرامی‌خواند تا سلول موردنظر را از بین ببرد.

 

بدن افراد جوان می‌تواند به‌راحتی فرایند پاک‌سازی سلولی را انجام دهد ولی با افزایش سن این روند کاهش می‌یابد و این امر باعث تجمع سلول‌های فرسوده در ارگان‌های مختلف بدن شده که موجب بروز مشکلات فراوانی در بدن از قبیل اختلالات بافتی می‌شود.

دانشمندان در دانشکده پزشکی دانشگاه مینه سوتا و مایو کلینیک، متوجه شدند که «سنولیتیکها» یعنی مولکول‌هایی که سلول‌های پیر را هدف قرار داده و از بین می‌برند، می‌توانند به‌طور مؤثر طول عمر افراد و سطح سلامت آن‌ها را بهبود بخشند. این محققان می‌گویند حتی اگر سنولیتیکها در سنین پیری هم تجویز شوند، بازهم قادر به کاهش بار سلول‌های پیری است.

 

دانشمندان در تحقیقی در مورد کشف راز جوانی و کاهش روند فرآیند پیری. درنهایت به فیسیتین رسیدند که در سیب و توت‌فرنگی و برخی سبزی‌ها تازه وجود دارد و کلید مبارزه با پیری است.

 

جالب است که محققان اعتقاددارند در سیب مقدار بیشتری از این ماده وجود دارد و نکته مهم‌تر اینکه برخی شواهد نشان می‌دهد که رساندن این ماه به‌طور طبیعی به بدن بهتر از استفاده آن به‌صورت مصنوعی (دارویی) است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *