قوانین و مقررات

لطفـا قوانین و شرایط این توافـق نامه را با دقت مطالعه فرمایید. با تایید این توافـق نامه، شما هنگام استفـاده از تمامی خدمات سایت چاشنی بازار موافقت خود را با شرایط و قوانین زیر اعلام می‌نمایید. علاوه بر این مفاد، چاشـنی بـازار به عنوان یک وب سایت و سرویـس ایرانی در فروش آنلاین در نیازمندی های کافه ها، رستوران ها، هتل ها و همچنین تمامی نیازمندی های کیترینگ ها، به صورت عمده و خرده فروشی از تمامی قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران تبعیت می‌نماید.

شرایط استفاده از خدمات فروشگاه اینترنتی چاشنی بازار:

احتراما خواهشمند است کلیه مشتریان و کاربران محترم جهت استفاده از خدمات فروشگاه اینترنتی چاشنی بازار به موارد زیر دقت فرمایند:

الف) شرایط اولیه برای خرید و استفاده از خدمات:

 1. پس از انتخاب کالا یا خدمات موردنظرتان باید مراحل تکمیل خرید خود را از طریق درگاه بانکی موجود در سایت چاشنی بازار انجام دهید.
  در این صورت می بایست در یکی از بانک های معتبر ایران حساب بانکی و کارت بانکی حاوی رمز دوم داشته باشید.
 2. در زمان تحویل کالا در محل اعلام شده توسط تحویل گیرنده، ارایه کد خرید الزامی می باشد. در صورت عدم ارایه کد خرید از تحویل کالا معذور می باشیم.
 3. تحویل گیرنده ملزم به بررسی کالا از نظر تعداد و نوع اقلام مطابق با فاکتور صادرشده در سایت چاشنی بازار و تایید و امضای رسید دریافت کالا می باشد.
 4. در صورت عدم تحویل کالا به هر دلیل مربوط به مشکلات سفارش دهنده، کالا عودت داده می شود و هزینه های حمل و میزان 8% از مبلغ کل سفارش بابت انبارداری، نگهداری و خدمات کسر و مابقی تا 72 ساعت به شماره حساب ثبت شده در سایت بازگردانده می شود.
 5. لغو سفارش تا 8 ساعت پس از ثبت سفارش امکان پذیر می باشد.
 6. پس از 8 ساعت شامل کسرهزینه های حمل و میزان 8% از مبلغ کل سفارش بابت انبارداری، نگهداری و خدمات می گردد و مابقی تا 72 ساعت به شماره حساب ثبت شده در سایت بازگردانده می شود.
 7. برای ثبت نام در سایت حتما کد ملی و مشخصات حقیقی و حقوقی ثبت گردد.
 8. قبل از تکمیل فرم ثبت نام به دقت قیمت، تعرفۀ خدمات مختلف، نحوه ارسال و زمان تحویل را مطالعه فرمایید.
 9. کلیه پرداخت ها به صورت آنلاین می باشد.
 10. تمامی خدمات ارایه شده توسط چاشنی بازار به دقت توسط مدیریت سیستم نظارت شده و در صورت مشاهده ی هرگونه تخلف دسترسی کاربر متخلف به سیستم مسدود می گردد و در صورت نیاز از طریق مراجع قانونی پیگیری می گردد.

ب) شرایط ارسال پیام:

از پاسخگویی به پیام های طولانی و مبهم معذور می باشیم. ارسال پیام های شامل کلمات و عبارات غیر اخلاقی و خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران پیگرد قانونی دارد.

شرایط استفاده از مهلت بازگشت 7 روزه:

در فروشگاه اینترنتی چاشنی بازار مهلت بازگشت 7 روزه تنها برای اثبات اصالت کالا و برای حجم بیش از یک وانت می باشد. همچنین امکان بازگردانی کالاهای گروه غذایی و آرایشی و بهداشتی به دلیل رعایت مسایل بهداشتی وجود ندارد. کالاهای گروه شوینده نیز تنها در صورت مغایرت با آنچه در سایت چاشنی بازار نشان داده شده یا نداشتن تاریخ انقضا بازپس گرفته می شوند. همه ی کالاهایی که تاریخ انقضای آنها مهم می باشد در صورت نداشتن تاریخ انقضا یا گذشته بودن آن توسط فروشگاه اینترنتی چاشنی بازار بازپس گرفته می شوند.

کالاهای زیر شامل استفاده از مهلت بازگشت 7 روزه نمی شوند:

 • سفارش های با حجم کمتر از یک وانت
 • کالاهایی که پس از دریافت خط و خش پیدا کرده باشند.
 • کالاهایی که قسمتی از آنها شکسته باشد یا رنگ آنها پریده باشد.
 • کالاهایی که توسط مشتری روی آن چیزی چسبانده شده و یا نوشته شده باشد.
 • کالاهایی که پس از دریافت کارتن یا جعبه آنها کثیف یا پاره شده باشد یا روی آن چیزی نوشته شده باشد.
 • کالاهایی که به دلیل ضرب دیدگی آسیب پیدا کرده باشند.
 • کالاهایی که به دلیل نگهداری در شرایط فیزیکی و محیطی نامناسب آسیب پیدا کرده باشد.
 • کالاهایی که به دلیل عدم مراقبت مشتری مانند ضرب دیدگی یا خیس شدن آسیب پیدا کرده باشند.
 • کالاهای گروه مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی و شوینده و پاک کننده.

نکته مهم:

مسؤولیت کیفیت سلامت هر کالا به عهده تولیدکنندگان هر کالا می باشد و چاشنی بازار در قبال حساسیت زایی، ایجاد مسمومیت و هرگونه تبعات مربوط به سلامتی ناشی از مصرف محصولات خریداری شده از چاشنی بازار به عهده تامین کنندگان و تولیدکنندگان می باشد و در صورت بروز هرگونه مشکلی از این نوع با تلفن و نشانی های درج شده روی کالا تماس حاصل فرمایید.